Българският национал Александър Везенков игра 16:49 минути за тима Сакраменто

...

Сакраменто губи, Везенков със 17 минути игра

Българският национал Александър Везенков игра 16:49 минути за отбора Сакраменто Кингс, който загуби и третата си контрола от предсезонната подготовка в Националната баскетболна асоциация (НБА). " Кралете " отстъпиха пред Голдън Стейт Уориърс със 115:121 (38:25, 21:31, 24:27, 28:28, 4:10) след продължение в дуел, който се игра пред лична аудитория от 17 884 фенове. Редовното време приключи 111:111.

Везенков, който дебютира пред домакинските почитатели, влезе като запаса 3:33 минути преди края на първата част и приключи с 2 точки и 6 битки в мача. Той пропусна три опита за пукотевица от тройката.

Най-резултатен за спечелилите беше Джонатан Куминга с 28 точки и 6 битки, 20 точки добави Андрю Уигинс. С по 11 точки завършиха Трей Лайлс и Кион Елис.

За домакините се отличи Домантас Сабонис с 19 точки, 11 битки и 5 асистенции, а 17 точки, 5 битки и 6 асистенции записа Де`Арън Фокс.

" Кралете " изиграха отлична първа четвърт, която завоюваха с 38:25, а последния панер в нея беше на Везенков. След това обаче гостите съумяха да понижат изоставането си и на почивката отстъпваха с 56:59.

През второто полувреме дуелът беше извънредно равносилен, игра се панер за панер и никой от двата отбора не съумя да натрупа разлика. След 30 минути резултатът беше еднакъв 83:83, а 11.8 секунди преди сирената Джордан Форд вкара панер,  с цел да изравни за " кралете " 111:111 и да прати мача в продължение. В спомагателното време гостите поведоха със 119:113 и не изпуснаха водачеството до края.

Голдън Стейт игра без Стеф Къри и Крис Пол, които получиха отмора, а тимът преодоля пасив от 15 точки първоначално, с цел да стигне до третия си триумф в три контроли досега.

Двата отбора ще се срещнат още веднъж в четвъртък (19 октомври) от 5:00 сутринта българско време, като този път хазаин ще бъде Голдън Стейт. Сакраменто към момента няма триумф в инспекциите след провалите от Торонто и от Лос Анджелис Лейкърс.
Източник: novsport.com