Българският нападател Мартин Минчев получи директен червен картон, но Спарта

...

Мартин Минчев с червен картон при важен успех за Спарта

Българският нападател Мартин Минчев получи пряк червен картон, само че Спарта Прага реализира значима победа с 2:1 над гостуващия първенец Виктория Пилзен в среща от предпоследния 29-и кръг от постоянния сезон на чешкото футболно състезание.

Минчев размени Лукаш Хараслин в 80-ата минута, само че в деветата минута на добавеното време беше отхвърлен от игра, откакто удари без топка състезател на противника при ескалация на напрежението сред футболистите на двата тима, откакто секунди по-рано домакините бяха получили дузпа за игра с ръка в наказателното поле на Лукаш Хейда, който също беше изпъден от терена с втори жълт картон.

Ладислав Крейчи осъществя 11-метровия углавен удар, а с триумфа Спарта събра 65 точки и се изравни с водача Славия Прага. Виктория Пилзен остана трети с 56 точки преди решаващите плейофи за купата, в които вземат участие първите шест тима в класирането от постоянния сезон.