Българският нападател Андрей Гълъбинов се завърна в Серия А с

...

Андрей Гълъбинов с исторически гол в Серия А

Българският нападател Андрей Гълъбинов се завърна в Серия " А " с гол. Таранът бе титуляр с №9 на гърба за Специя в най-престижната среща от 114-годишна история на клуба - дебютът в калчото против Сасуоло от втория кръг. Той означи доста хубаво попадение с глава в 30-ата минута, като възвърне равенството за 1:1, откакто бе дал задатък на гостите в 12-ата минута. Попадението влиза в историята, защото е първо за клуба измежду най-хубавите на Ботуша. Малко по-рано срещата беше прекратена за пет минути, защото Капуто означи втори гол за Сасуоло, който бе анулиран заради засада с ВАР, само че бяха нужни няколко минути, защото техниката на стадиона в Чезена имаше проблем. Специя семейства на стадион " Дино Мануци ", защото още няколко седмици ще има довършителни работи на клубния стадион " Алберто Пико ", с цел да може той да одобри публично мачовете от Серия " А ". Отборът на Специя започва по-късно шампионата, защото доста късно приключиха плейофите в Серия " Б ", в които клубът от Лигурия завоюва историческата промоция. Голът на Гълъбинов е четвърти за него в Серия " А ", откакто до момента имаше три попадения с Дженоа при единствения му сезон в калчото - 2017/2018 година. Двубоят бе първи за българина от 29 месеца в елита на Италия. Серия А 2 кръг, неделя 27 септември  Специя 1:1почивка  Сасуоло