Българският капитан на волейболния Трентино (Тренти) Матей Казийски бе най-резултатен

...

Казийски изведе Трентино на победа от финал в Италия

Българският капитан на волейболния Трентино (Тренти) Матей Казийски бе най-резултатен за отбора с 12 точки при победа над настоящия първенец Лубе (Чивитанова) с 3:0 (25:20, 25:21, 25:23).

Така Тренто поведе в серията с 2-0 победи и му би трябвало единствено още една, с цел да се класира за финала на италианското състезание. Следващият мач е в четвъртък (21 април) в Марке.

В първия гейм Тренто се откъсна в резултата при 7:4 с сполучлива офанзива на Казийски, последвана от ас на Лавиа, и не изпусна задатъка си до края.

Матей Казийски поведе тима си в края на третия сет, като означи 20-ата и 21-вата точка, а по-късно и донесе триумфа с мощна офанзива за 25:23.
Източник: bnr.bg