Българският гимнастик Кевин Пенев спечели второ бронзово отличие на състезанието

...

Кевин Пенев се окичи с бронз и във финала на прескок на Световната купа по спортна гимнастика от веригата Чалъндж в Осиек

Българският гимнастик Кевин Пенев завоюва второ бронзово отличие на надпреварата от Световната купа по спортна гимнастика от веригата " Чалъндж " в Осиек, Хърватия.

След като във вчерашния ден родният представител се окичи с орден във финала на земя, през днешния ден той заслужи място на подиума и в конкуренцията на прескок.

Гимнастикът ни, който има квота за Олимпийските игри в Париж 2024 на същия апарат, през днешния ден заслужи за осъществяването си оценка от 14.300 точки, която му отреди трета позиция в крайното нареждане.

На косъм от качване на почетната стълбичка във финала на прескок пък остана Даниел Трифонов, който се подреди четвърти с резултат от 14.200 пункта. За Трифонов, който е играч на Левски-Спартак и тренира под управлението на Илия Янев, това бе дебют на съревнование от подобен сан при мъжете.