Българският футболен нападател Валери Божинов дебютира за италианския втородивизионен Пескара.

...

Божинов все пак дебютира за Пескара

Българският футболен нападател Валери Божинов дебютира за италианския втородивизионен Пескара. Това стана при загубата на тима като посетител от Специя с 0:2 в среща от 27-ия кръг на Серия Б. 34-годишният Божинов влезе като запаса в 70-ата минута на мястото на Рикардо Манейро. Четири минути преди края той насочи първия си удар към вратата, само че шутира неопределено.
За домакините от Специя цялостни 90 минути игра българският нападател Андрей Гълъбинов, който беше един от най-хубавите за своя отбор.
Специя завоюва мача с автогол на Дженаро Сконамилио в 49-ата минута и попадение на Емануел Джеси в 60-ата. На 23 февруари Божинов не игра нито една минута за Пескара, само че получи червен картон от пейката. След успеха Специя заема четвърто място в класирането с 44 точки, до момента в който Пескара е на 11-а позиция с 35.
Източник: standartnews.com