Българският боксьор Уилям Чолов спечели европейската титла за ученици в

...

Уилям Чолов спечели европейската титла по бокс за ученици

Българският боксьор Уилям Чолов завоюва европейската купа за възпитаници в категория до 62 кг от шампионата в Ръмнику Вълчеа (Румъния). Във финала 14-годишният играч на клуб „ Боксова академия “ от София бе безапелационен против Данил Масалович от Беларус и донесе на България единствения златен орден от конкуренцията.

Преди това другите ни двама финалисти изгубиха своите срещи и останаха със сребърните медали. В категория до 38 кг Радослав Росенов отстъпи на Алексей Стародубчев от Русия. Красимир Джуров в категория до 41,5 кг също не съумя да се оправи с руснак – Михаил Григорян.

Така отборът ни, воден от треньорите Борислав Георгиев и Роман Цветков, завърши с купа, 2 сребърни и 4 бронзови оценки. На трето място в своите категории приключиха Данчо Ганушев, Коста Симеонов, Даниел Кирилов и Антон Кирилов.
Източник: btvnovinite.bg