Българският баскетболен национал Александър Везенков спечели Суперкупата на Гърция. Той

...

Пореден трофей за Везенков след дабъл-дабъл за Олимпиакос

Българският баскетболен национал Александър Везенков завоюва Суперкупата на Гърция. Той записа дабъл-дабъл след 12 точки, 11 битки и 2 асистенции за успеха на Олимпиакос над Панатинайкос с 67:52 точки.

Александър Везенков бе титуляр за " червено-белите " и оказа помощ на отбора си да се върне в срещата след закъснение от 7 точки през първата четвърт. На почивката възпитаниците на Георгиос Барцокас водеха единствено с 3 точки, само че серия от 10 следващи пункта наклони везните в интерес на гостите.

В началото на заключителните 10 минути от дуела първенците водеха с 16 точки при резултат 59:43, преди справедливо да се поздравят с триумфа.

️ Ο πρώτος τίτλος της χρονιάς είναι «ερυθρόλευκος»!!!
— Olympiacos B.C. (@olympiacosbc)

Съотборникът на Везенков Мустафа Фал и Парис Лий от състава на съперника също бяха резултатни колкото българина.

Александър Везенков и Олимпиакос завоюваха трети следващ трофей в Гърция след купата и Купата на страната.

В дуела за третото място игран по-рано Промитеа победи Колосос Родос с 95:71.