Българският ансамбъл по художествена гимнастика спечели абсолютната световна титла от

...

Гордейте се, българи! Нашите момичета са №1. Грабнаха световната титла в многобоя

Българският отбор по художествена гимнастика завоюва безспорната международна купа от Световното състезание по художествена гимнастика в София, предава БЛИЦ. Това е първа купа за България в многобоя при ансамблите от Измир 2014.

В дебюта си на международни шампионати възпитаничките на Весела Димитрова събраха общ брой от 66.600 точки, откакто получиха оценки от 33.800 на пет обръча и 32.800 на три ленти и две топки.

Успехът донесе квота на девойките ни за Олимпиадата в Париж.

Втори в многобоя се подредиха европейските шампионки от Израел. Трети останаха испанките. Италианките, които бяха фаворитки за купата, позволиха неточности на ленти и топки, което ги извади от битката за медалите.
Източник: 7dnibulgaria.bg