Българските състезатели спечелиха общо 118 медала - 39 златни, 24

...

България се нареди на трето място в класирането по медал на Европейската купа по кикбокс в Загреб

Българските състезатели завоюваха общо 118 медала - 39 златни, 24 сребърни и 55 бронзови - по време на Европейската купа по кикбокс, която се организира в хърватската столица Загреб през уикенда. С това достижение родните спортисти заслужиха третото място в класирането по оценки на конкуренцията.

Страната ни бе показана в шампионата от общо 133 133 кикбоксьори в 260 старта.

Първото място в общото нареждане заслужи съставът на Унгария със 72 златни, 85 сребърни и 88 бронзови оценки, само че с надалеч по-многоброен тим от спортисти - 262, които участваха в 470 старта.

Втори станаха домакините от Хърватия със извоювани 42 златни, 46 сребърни и 66 бронзови медала, които бяха обезпечени от 330 състезатели в 388 старта.

Успоредно с Европейската купа се организира и интернационален шампионат " ZAGREB OPEN " с категориите, които не вземат участие в Европейската купа. От там България има още 17 златни, 15 сребърни и 24 бронзови медала.