България завърши на 11-о място в класическата смесена щафета на

...

Класическата ни щафета в биатлона е 11-а в Словения

България приключи на 11-о място в класическата смесена щафета на 2 по 6 и 2 по 7.5 км от Световната купа по биатлон в Поклюка (Словения). Емилия Стоянова, Десислава Стоянова, Красимир Анев и Владимир Илиев финишираха за 1:22.57.2 часа. Българите не влязоха с наказателна обиколка и използваха 9 спомагателни патрона.

Победител стана олимпийският първенец от Пьончан отбор на Франция, откакто звездата на международния биатлон Мартен Фуркад се показа необикновено на трети пост. Ане Бескон, Жюстин Бреза, Мартен Фуркад и Симон Дестьо финишираха за 1:10:02.8 час (без наказателна обиколка и с 5 спомагателни патрона). Швейцария (Елиза Гаспарин, Лена Хеки, Бенямин Вегер, Жереми Финело) изненадващо финишира на второ място на 38.7 секунди зад спечелилия (0+9). Трети останаха италианците Лиза Витоци, Доротея Вирер, Доминик Виндиш и Лукас Хофер с пасив от 52.1 секунди (с една наказателна обиколка и 8 спомагателни патрона). В надпреварата участваха 23 щафети. Първият самостоятелен старт за сезона в Поклюка е 20 км за мъже в сряда.
Източник: dnesplus.bg