България спечели сребърен и бронзов медал в първия ден на

...

Първи медали за България в първия ден на турнира по художествена гимнастика в Рига

България завоюва сребърен и бронзов орден в първия ден на шампионата по художествена гимнастика в Рига. Това оповестиха от Българската федерация по художествена гимнастика.

Завърши първият ден от конкуренцията в Рига на МТ " Baltic hoop " 2018 при дамите и " Riga Spring 2018 " - шампионатът за девойки. При дамите Катрин Тасева се пребори за бронзовия орден в многобоя с общ общ брой от 63.000 точки (17.000 т. на лента; 16.100 т. на обръч; 14.500 точки на топка и 15.400 точки на бухалки. Тасева се класира Влада Николченко от Украйна, а втора Саломе Пашава от Грузия.

Със общ брой от 62.350 т. Ерика Зафирова се подреди на 5-то място в многобоя. Тя получи оценки от 14.450 за обръч, 16.400 за топка, 16.900 за бухалки и 14.600 за лента.

България се яви с две свои представителки в шампионата за девойки, който се игра по регламента на Европейското състезание - Татяна Воложанина и Анна Келман, които със общ брой от 108.300 точки сграбчиха сребърния орден. Шампион стана тимът на Украйна със общ брой от 116.850т., а бронзовото отличие завоюва мощният тим на Азербайджан със общ брой колкото нашите 108.300, само че с по-ниски оценки за осъществяване.

Утре във финалите Татяна Воложанина се класира на три финала (обръч, топка и лента), Анна Келман завоюва право да взе участие на бухалки.

При дамите и двете ни гимнастички се класират на по три финала - Катрин Тасева ще взе участие на обръч, бухалки и лента, а Ерика Зафирова на топка, бухалки и лента.
Източник: cross.bg