България е сред страните с най-голям спад на въглеродните емисии

...
България е сред страните с най-голям спад на въглеродните емисии
Коментари Харесай

Експерт заради статистика на ЕК: България може да не пипа ТЕЦ-овете си до 2030 г.

България е измежду страните с максимален спад на въглеродните излъчвания по отношение на базовата 1990 година Последните данни на Европейска комисия сочат, че спадът в Европейски Съюз е -46%, т.е. 52%.
И по данни на Евростат за 2018 година най-солиден спад на въглеродните излъчвания е регистриран в Португалия (понижение с 9%), следвана от България (спад с 8,1%) и Ирландия (с 6,8%).
България, Румъния, Литва и Латвия се оказва, че към този момент са изпълнили междинната цел за Европейски Съюз от -40% до 2030 година Това значи, че България умерено може да резервира всичките си ТЕЦ-ове до 2030 година и да се развива без да надвиши междинната цел за Европейски Съюз, е мнението на един от водещите специалисти у нас по околна среда Боян Рашев.
Англия е единствената от огромните страни в Европейски Съюз с в действителност важен спад на излъчванията от -36%. Без нея понижението на СО2 излъчванията на Европейски Съюз в интервала 1990-2018 година спада от 22% на 19%. Този мощен спад се дължи най-много на прекосяването на някои от огромните въглищни ТЕЦ-ове на биомаса.
За 30 години Европейски Съюз съумя да понижи СО2 излъчванията си с към 22%. Съюзът се е заел да понижи излъчванията си с още 8% за 10 година „ Най-зелените ", ВЕИ и богати страни в Европа Норвегия, Австрия, Нидерландия имат растеж на СО2 излъчванията по отношение на 1990 година
Европейски Съюз доближава пика на потреблението на въглища и енергийните си СО2 излъчвания през 1979 година Оттогава те понижават като максимален принос за това имат нуклеарната сила през 80-те и газът в последните години; сривът на комунистическата промишленост през 90-те; изнасянето на тежката промишленост от Европейски Съюз след 2000 година и чак най-после енергийната успеваемост и ВЕИ, напомня Боян Рашев.
Източник: actualno.com

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР