Българите Иван Русев и Даниел Николов се класираха за четвъртфиналите

...

Иван Русев и Даниел Николов се класираха за четвъртфиналите в Тренчин

Българите Иван Русев и Даниел Николов се класираха за четвъртфиналите на сингъл мъже на интернационалния шампионат по бадминтон в Тренчин (Словакия). Номер 7 в схемата Даниел Николов победи Дейвид Джоунс (Англия) с 19:21, 21:18, 21:13 за 60 минути и в спор за място на полуфиналите ще играе против третия подложен Адриан Джьолко (Полша).

Номер 8 Иван Русев надви над Елиас Браске (Белгия) с 19:21, 21:14, 21:16 за 62 минути. Следващият му противник е Кирило Леонов от Украйна. На двойки Даниел Николов и Иван Русев, които са втори сложени, победиха късно нощес Зак Рус и Стивън Сталууд (Англия) с 22:20, 14:21, 21:18 за 50 минути и по-късно през днешния ден във втория кръг ще играят против Андрей Адистя и Ади Пратама от Индонезия.

Мария Делчева загуби във втория кръг на сингъл от втората сложена Мартина Репишка (Словакия) с 15:21, 15:21 за 37 минути, а на смесени двойки Илиян Стойнов и Христомира Поповска отстъпиха в оспорван мач пред Адам Шолц и Корнелия Марчак от Полша с 22:24, 19:21 за 31 минути.

На двойки дами Мария Делчева и Петра Поланч от Словения изгубиха от номер 8 Анна Михалкова и Евгения Паксютова (Украйна) с 21:14, 14:21, 19:21 за 44 минути, а Христомира Поповска и Влада Гинга от Молдова разгромиха Мартина Фолтанова и Виктория Зякова (Словакия) с 21:3, 21:10 за 16 минути. Следващите им съпернички са номер 4 в схемата Солвар Флатен Йоргенсен и Натали Сивертсен от Норвегия.