Българите Илиян Стойнов и Иван Русев започнаха с победи участието

...

Двама наши бадминтонисти с победи в Харков

Българите Илиян Стойнов и Иван Русев започнаха с победи присъединяване си на интернационалния шампионат по бадминтон в Харков, Украйна.

Стойнов се наложи над Фабиан Рот от Германия след поврат с 19:21, 21:18, 21:18. Оспорваната среща продължи 62 минути.

На осминафиналите през днешния ден софиянецът ще играе против №6 в схемата Данило Боснюк от Украйна.

Русев, който е осми подложен, надви над представителя на домакините Вячеслав Яковлев след 21:10, 17:21, 26:24 за 72 минути на корта. В третия гейм българинът отрази два мачпойнта пред да завоюва дуела.

Следващият му противник е индиецът Сатхиш Карункаран.

Стойнов и Русев не престават и в шампионата на двойки, където през днешния ден ще играят против №4 в схемата Глиб Бекетов и Михайло Махновски от Украйна.