Българинът Леонид Шейнгезихт спечели титлата на двойки на турнира по

...

Леонид Шейнгезихт спечели титлата на двойки на турнира по тенис на червени кортове в Тайван

Българинът Леонид Шейнгезихт завоюва купата на двойки на шампионата по тенис на червени кортове в Тайнан (Тайван) с награден фонд 25 хиляди $.

Шейнгезихт и руснакът Иван Денисов победиха във финала поставените под номер 1 японци Тайсей Ичикава и Сейта Ватанабе с 6:2, 6:4. Мачът продължи час и 15 минути.

Представителят на България и Иван Денисов стартираха безапелационно, поведоха с 5:1 и завършиха първия сет при 6:2. Във втората част обстановката се повтори до задатък от 5:1, японците взеха два следващи гейма, само че Шейнгезихт и Денисов стигнаха до 6:4 и ликуваха с трофея.

За 22-годишния Леонид Шейнгезихт това е четвърта купа на двойки в кариерата му в надпреварите от веригата на Световната федерация по тенис (ITF), а един от трофеите той завоюва в средата на април през сегашния сезон в Телде (Испания) с сътрудник Ноа Лопес (Швейцария).