ацио победи Каляри с минималното 1:0 въпреки, че игра повече

...

Лацио надви минимално Каляри на Олимпико

ацио победи Каляри с минималното 1:0 макар, че игра повече от 60 минути с човек повече. Единственото попадение в срещата обаче падна в 8-ата минута, когато прецизен бе Педро. В 27-ата гостите останаха с човек по-малко, откакто Макумбу получи пряк червен картон за нарушаване против неприятелски футболист.

Домакините бяха по-дейни, само че не съумяха да си решат мача с втори гол.

„ Орлите “ означиха още с първата си голова обстановка. Мануел Лацари пусна паралелен пас към Педро, който съумя да означи за 1:0.

В 13-ата минута Луис Алберто стреля от директен свободен удар, само че Симоне Суфет избави.

След още 10 минути игра Педро получи топката в наказателното поле, стреля само че Суфет още веднъж бе на мястото си.

В 26-ата минута Антоан Макумбу извърши нарушаване, което в началото реферът подмина, само че след инспекция с ВАР му сподели пряк червен картон.

В 71-ата минута Лацио можеше да си „ затвори “ мача, откакто Валентин Кастеяно пропусна златен късмет да означи.

В продължението обаче нещата можеха да се извърнат в отрицателен проект за домакините. Леандо Паволети скочи високо и с глава стреля в левия ъгъл, само че Иван Проведел избави.

Дълбоко в добавеното време Гаетано Ористанио стреля от границата на наказателното поле, само че изпрати топката страни от вратата.
Източник: novsport.com