Атлетико (Мадрид) записа победа в историческия си първи мач на

...

Гризман влезе в историята, Атлетико откри "Уанда Метрополитано" с победа

Атлетико (Мадрид) записа победа в историческия си първи мач на своя нов стадион „ Уанда Метрополитано “. „ Дюшекчиите “ записаха триумф с 1:0 над Малага пред близо 70 000 души на моредното оборудване, измежду които редица видни посетители. На трибуните бе и кралят на Испания Фелипе VI.

Френската звезда на Атлетико – Антоан Гризман, пък влезе в историята като първия голмайстор на одеве открития стадион.

Тимът на Диего Симеоне имаше предимство през първата част, само че не съумя да стигне до гол. В играчите се усещаше и напрежение от първата среща на „ Уанда Метрополитано “.

Все отново с направените корекции от треньора на почивката, Атлетико съумя да стигне до триумфа.

В 61-ата минута Анхел Корея лиши топката на неприятелски бранител покрай аутлинията и центрира ниско към Гризман, а той с компактен удар вкара историческото попадение.

Малага бе напът да отнеме насладата на „ дюшекчиите “ в заключителните минути, само че Ян Облак съумя да спраси мощният и прецизен изстрел на Диего Ролан.

Атлетико (Мадрид) събра 8 точки и заема третото място в класирането. Малага пък е на дъното без извоювана точка.