Атлетико Мадрид се нуждаеше от късен обрат срещу Реал Сосиедад,

...

Атлетико Мадрид се нуждаеше от късен обрат срещу Реал Сосиедад

Атлетико Мадрид се нуждаеше от късен поврат против Реал Сосиедад, с цел да стигне до успеха от 0:1 до 2:1 в дуела на „ Уанда Метрополитано “ от 14-ия кръг на Примера дивисион.

Пред Кевин Гамейро се откри отлична опция още в 9-та минута, само че той пропусна да осъществя.

Реал Сосиедад отговори в 14-та минута, когато Чаби Прието открадна топката от Томас Пертей и изведе Уилиан Жозе самичък против Ян Облак, само че след удара на бразилеца топката излезе в навън.

Ян Облак направи решаващо избавяне в 18-та минута след удара на Чаби Прието.

Оярасабал пропусна да вкара в 20-та минута. Той се забави и топката му бе отнета от Филипе Луис.

Съдията Латре свири дузпа за Реал Сосиедад в 28-та минута за нарушаване на Ян Облак против Уилиан Жозе.

Именно Уилиан Жозе осъществя наказателния удар в 29-та минута, с който Реал Сосиедад поведе в резултата.

Херонимо Руи направи доста положително избавяне в 36-та минута, откакто отрази удар на Кореа. Габи направи нов пропуск в 37-та минута, а Руи се отличи с ново избавяне в 38-та минута, когато отрази нов удар на Кореа.

Атлетико Мадрид стартира мощно и второто полувреме. В 49-та минута Коке подаде към Кореа, който излезе самичък против Руи, само че от един метър стреля над напречната греда в навън.

Гол на Саул Нигес не бе зачетен в 52-та минута поради засада.

Атлетико Мадрид съумя да изравни резултата в 63-та минута, когато Саул Нигес центрира на втора греда в наказателното поле на Реал Сосиедад, където Филипе Луис овладя топката, финтира бранител и вкара топката във вратата на Херонимо Руи.

Пред Чаби Прието се откри отлична опция в 67-та минута, само че ударът му бе неакуратен в навън.

Херонимо Руи направи решаващо избавяне в 72-та минута след удар на Антоан Гризман.

Руи направи ново избавяне в 75-та минута, когато хвана удара на Фернандо Торес.

След центриране в наказателното поле на Атлетико Мадрид в 78-та минута, Сурутуса бе оставен непокрит и стреля с глава, само че над напречната греда в навън.

Саул Нигес насочи прекрасен удар в 80-та минута, само че Руи бе на място и избави. Пред Антоан Гризман се откри опция в 81-та минута, само че стреля неопределено в навън.

Уилиан Жозе стреля от дребен ъгъл в 82-та минута, само че Гризман го затвори и от крайници на французина топката мина над напречната греда и излезе в корнер.

Атлетико Мадрид стигна до успеха в 88-та минута, когато Коке центрира в наказателното поле на Реал Сосиедад, където Саул смъкна с глава към Гризман, който вкара в опразнената врата.

Атлетико Мадрид събра актив от 30 точки, до момента в който Реал Сосиедад остана с 19 точки.