Атлетико Мадрид разби с 3:0 като гост Хефате в мач

...

Атлетико тръгна с класика в Ла Лига, Феликс с хеттрик от асистенции

Атлетико Мадрид разруши с 3:0 като посетител Хефате в мач от първия кръг на Ла Лига. Два гола за триумфа вкара Алваро Мората, а един път се разписа Антоан Гризман. Жоао Феликс се отличи с хеттрик от асистенции.

"Дюшекчиите " започнаха мощно срещата и поведоха още в 15-ата минута. Тогава Феликс откри Мората на границата на наказателното поле и испанецът с прекрасен удар вкара за 0:1. В края на първата част домакините бяха покрай изравнителен гол, само че удар на Борха Майорал мина рисково около гредата.

В 59-ата минута гостите удвоиха задатъка си. Феликс още веднъж се отличи с прекрасен пас, извеждайки Мората на стрелкова позиция, а нападателят не сбърка - 0:2.

В 75-ата минута Антоан Гризман реши всичко в мача. Френският нападател получи пас от Феликс в наказателното поле, измъкна се от бранител и с удар в долния ляв ъгъл матира Давид Сория за трети път.