Атлетико Мадрид играе при резултат 1:1 срещу Челси на „Уанда

...

Отново Мората, Челси изравни на Атлетико, следете с Gong.bg

Атлетико Мадрид играе при резултат 1:1 против Челси на „ Уанда Метрополитано “ в мача от група „ С “ на Шампионската лига.

Челси стартира доста мощно мача, което изненада домакините, които действаха разконцентрирано в отбранителен проект, а това откри доста благоприятни условия пред играчите на Антонио Конте. Еден Азар комбинира доста добре с Алваро Мората в 5-та минута, когато испанският нападател стреля, само че неопределено настрана от десния дирек на вратата на Ян Облак. Минута по-късно Еден Азар насочи удар, само че не откри очертанията на вратата. В 7-та минута последва нов удар на Алваро Мората, само че той не бе прецизен.

Еден Азар насочи доста прекрасен удар от разстояние в 13-та минута, топката рикошира в крайници на Саул и стрещна левия дирек на вратата на Ян Облак.

Давид Луис пусна доста прекрасен извеждащ пас към Алваро Мората в 24-та минута. Нападателят стреля с глава, само че Ян Облак съумя с една ръка да избие в корнер.

Две минути по-късно Челси още веднъж съумя да провежда нова доста добра офанзива. Фабрегас подаде на Моузес, а той продължи към Еден Азар, който стреля, само че Ян Облак избави.

Първата по-сериозна заплаха в мача за Атлетико Мадрид пристигна в 36-та минута, когато Хуанфран центрира остро в наказателното поле на Челси, където Гризман обаче не съумя да стигне до топката поради намесата на Тибо Куртоа.

Съдията Джунейт Чакър свири дузпа за Атлетико Мадрид в 39-та минута. След центриране от корнер в наказателното поле на Челси Давид Луис искрено задържа Лукас Ернандес за фланелката и турският съдия уточни бялата точка.

Наказателният удар бе осъществен невъзмутимо от Антоан Гризман в 40-та минута, който прати топката в центъра на вратата.

Челси се опита да изравни резултата и бе близо да стори това в 43-та минута, когато Гари Кейхил стреля, топката рикошира в крайник на състезател на Атлетико и мина над напречната греда на вратата на Ян Облак.

Атлетико Мадрид можеше да удвои своята преднина в добавеното време на първата част, когато Анхел Кореа, Саул Нигес и Коке доста добре размениха подавания между тях. Коке стреля, само че Тибо Куртоа избави, след което топката попадна в Саул, който при добавката не съумя да означи и стреля настрана от десния дирек на вратата на Челси.

Атлетико Мадрид: 13. Ян Облак – 20. Хуанфран, 2. Диего Годин, 19. Лукас Ернандес, 3. Филипе Луис – 6. Коке, 5. Томас Пертей, 8. Саул Нигес, 10. Яник Ферейра-Караско – 7. Антоан Гризман, 11. Анхел Кореа

Челси: 13. Тибо Куртоа – 28. Сесар Аспиликуета, 30. Давид Луис, 24. Гари Кейхил – 15. Виктор Моузес, 7. Н‘Голо Канте, 14. Тиемуе Бакайоко, 3. Маркос Алонсо – 4. Франсеск Фабрегас, 9. Алваро Мората, 10. Еден Азар

Стадион: „ Уанда Метрополитано “

Съдия: Джунейт Чакър