Атлетико Мадрид и Борусия Дортмунд играят при в първи сблъсък

...

Атлетико взе първата битка с Борусия, но реваншът в Дортмунд остава отворен

Атлетико Мадрид и Борусия Дортмунд играят при в първи конфликт сред двата тима от ¼-финалите в Шампионската лига на стадион „ Сивитас Метрополитано “ в испанската столица. Родриго де Поул откри още в четвъртата минута след груба неточност на гостите, а Самуел Лино удвои в 32-ата минута. Себастиан Алер върна едно попадение за германците в 81-ата минута.

„ Дюшекчиите “ отстраниха в 1/8-финалите финалиста от последното издание Интер, като още веднъж демонстрираха бойкия си дух при Диего Симеоне, като първо наваксаха закъснение от един гол с късно попадение на Мемфис Депай, а по-късно пречупиха „ нерадзурите “ след осъществяване на дузпи.

Дортмунд от своя страна се оправи с ПСВ Айндховен след тъждество в Нидерландия и триумф на „ Сигнал Идуна Парк “. „ Жълто-черните “ на Един Терзич не престават борбата за класиране в Топ 4 в Бундеслигата, като Борусия ще се опита да повтори достижението на Юрген Клоп от сезон 2012/2013, когато Дортмунд игра край в ШЛ, който бе изгубен от Байерн Мюнхен.

Старши треньорът на Атлетико Мадрид – Диего Симеоне не можеше да разчита на контузените Мемфис Депай, Тома Лемар и Марио Ермосо, а на пейката за началото останаха Рейнилдо Мандава, Стефан Савич, Саул Нигес и Анхел Корея. На вратата бе Ян Облак, а тройка в отбраната пред него бе завършена от Аксел Витсел, Хосе Мария Хименес и Сесар Аспликуета. По фланговете действаха Науел Молина и Самуел Лино, а в центъра на терена бяха позиционирани Маркос Йоренте, капитанът Коке и Родриго де Поул. В предни позиции пък нападнаха Алваро Мората и Антоан Гризман.

Наставникът на Борусия Дортмунд – Един Терзич, пък нямаше по какъв начин да употребява Дониел Малеен, който лекуваше контузия. На аварийна пейка пък бяха оставени Никлас Зюле, Юлиан Брандт, Марко Ройс, Юсуфа Мукоко и Себасиан Алер. Вратар бе Грегор Кобел, а в защита действаха Иън Маатсен, Нико Шлотербек, Матс Хумелс и Юлиан Риерсон. Капитанът Емре Джан и Марсел Забитцер действаха в центъра, а по крилата оперираха бързите Карим Адейми и Джйдън Санчо. Феликс Нмеча пък подпомагаше от втора позиция централния нападател Никлас Фюлкруг.

Още във втората минута домакините проведоха отлична контраофанзива, при която Самуел Лино елегантно комбинира с Антоан Гризман в половината на Борусия Дортмунд. Французинът пък съумя да изведе Алваро Мората на скорост с прекрасен диагонален пас, който влезе отдясно в наказателното поле и опита изстрел, който обаче бе блокиран от Иан Маатсен.

Ранният напън на Атлетико даде резултат и отборът на Диего Симеоне откри резултата още в четвъртата минута след неточност при изнасянето на топката от страна на гостите. Вратарят Грегор Кобел се забави с изчиствавето на топката и подаде за Маатсен пред наказателното си поле, който обаче бе пресиран и опита бързо да се отърве от кълбото, само че сбърка с подаването си към Марсел Забитцер. Топката бе пресечена от Родриго де Поул, който мигновено влезе в наказателното поле фронтално против вратата и нямаше проблем да означи самичък против Кобел – 1:0.