Атлетик Билбао и Реал Сосиедад завършиха 0:0 в баското дерби

...

Без победител в баското дерби

Атлетик Билбао и Реал Сосиедад приключиха 0:0 в баското дерби на „ Сан Мамес “ от 16-ия кръг на Висшата лига.

Футболистите на Реал Сосиедад сътвориха първата заплаха в мача в 20-та минута, когато Аднан Янузай подаде към Микел Оярасабал, който получи доста добра опция, само че стреля в навън.

Асиер Ияраменди насочи доста прекрасен удар от отдалеченост в 28-та минута, само че топката мина на сантиметри настрана от левия дирек на вратата на Яго Ерерин.

Атлетик Билбао пропусна да поведе в резултата в 29-та минута, когато Лекуе центрира в наказателното поле на Реал Сосиедад, където Сусаета с глава продължи към Микел Рико, а той стреля, само че неопределено в навън.

Херонимо Руи направи решаващо избавяне в 52-та минута, когато отрази удара от въздуха на Раул Гарсия.

Домакините направиха нов пропуск в 55-та минута, когато пред Оскар де Маркос се откри добра опция, само че в последния миг ударът му бе блокиран от Алберто де ла Бея.

Аднан Янузай не се възползва от неточност на Аймерик Лапорт в 63-та минута и стреля неопределено в навън.

Пет минути по-късно Чаби Прието комбинира с Уилиан Жозе, който бе изведен на доста добра позиция, само че стреля в навън.

Вратарят на Атлетик Билбао Яго Ерерин направи избавяне в 89-та минута, когато отрази удара на Чаби Прието от въздуха.

Реал Сосиедад е осми в класирането с 20 точки, до момента в който Атлетик Билбао е 12-ти с 18 точки.