Аталанта победи Милан с 2:1 като гост и се класира

...

Аталанта изхвърли Милан на четвъртфиналите на турнира за Купата на Италия

Аталанта победи Милан с 2:1 като посетител и се класира за полуфиналите на шампионата за Купата на Италия по футбол.

Милан поведе с гол на Рафаел Леао на " Сан Сиро ", само че бергамаските обърнаха развоя на Дербито на Ломбардия с два гола на Теун Копмайерс.

В 38-а минута от Аталанта имаха искания за дузпа, само че реферът подмина обстановката, което провокира гнева на треньора на бергамаските Джан Пиеро Гасперини и той бе изпъден от пейката с червен картон.

В 45-ата минута Леао и Тео Ернандес направиха двойно и португалецът откри резултата с удар от воле.

Милан не съумя да се отдръпна с гол задатък на почивката, откакто в добавеното време на първата част Копмайнерс възвърне равенството с удар по тревата от границата на наказателното поле.

През втората част Копмайерс на два пъти пропусна да вкара втори гол, само че в 59-а минута съдията отсъди противоречива дузпа, която Копмайерс трансформира в гол и донесе триумфа на Аталанта.

На полуфиналите бергамаските ще срещнат отбора на Фиорентина, който във вторник отстрани Болоня след осъществявания на дузпи.