Аталанта не успя да се върне на върха в Серия

...

Аталанта пропиля възможността отново да се върне на върха в Серия А

Аталанта не съумя да се върне на върха в Серия А, откакто приключи 1:1 в семейството си на Кремонезе.

Тимън на Джан Пиеро Гасперини има еднакъв брой точки с водача Наполи, който е с по-добра голова разлика, и с Милан. Това бе втора неточност за отбора от Бергамо от началото на сезона, а новакът стигна до втора точка.

Тюн Коопмейнерс си мислеше, че е извел домакините напред в 62-ата минута, само че инспекция с ВАР анулира попадението заради игра с ръка на Околи. Аталанта продължи да натиска и 11 минути по-късно стигна до разкриване на резултата след удар с глава на Демирал. Малко по-късно обаче Кремонезе изравни. Хуан Мусо отрази удар на Аскасибар, само че при добавката Емануеле Валери се разписа. Гостите удържаха опитите на противника в края и си потеглиха с точка от Бергамо.
 Наполи - Специя 1:0 в мач от Серия