Астън Вила ще играе отново в европейските клубни турнири след

...

Астън Вила се завърна в Европа след 13-годишно отсъствие

Астън Вила ще играе още веднъж в европейските клубни шампионати след 13-годишно неявяване. Това стана, откакто бирмингамци завоюваха с 2:1 над тима на Брайтън, който още преди последния кръг си беше подсигурил шестата позиция и присъединяване в Лига Европа. С днешния триумф " виланите " резервираха седмото място, като останаха на точка пред Тотнъм. Това значи, че отборът на Унай Емери ще играе в плейофите на Лигата на конференциите.

Емери заложи на същия състав, който стартира при равенството с Ливърпул преди седмица. Роберто Де Дзерби пък предприе шест промени. Велтман, Уебстър, Аяри, Ундав, Мак Алистър и Фъргюсън започнаха.

Домакините поведоха в осмата минута, когато Рамзи проби отляво и видя добре Дъглас Луис, който откри наоколо до точката за осъществяване на дузпа. Бразилецът засече доста добре, плъзгайки топката по земя в далечния ъгъл. В 20-ата минута изравнително попадение на Ундав бе анулирано след намесата на ВАР поради засада. Шест минути по-късно Оли Уоткинс удвои задатъка на бирмингамци. Бейли напредна на скорост и изпревари Стийл, чукна топката около вратаря, след което падна след прикосновение с него. Топката стигна до Уоткинс, който я прати в опразнената врата.

В 38-ата минута Ундав въпреки всичко понижи. Центриране от свободен удар стигна до германеца, който самичък си смъкна топката с глава, като отстрани по този метод Мингс, след което стреля във вратата.

Второто полувреме бе малко нервно за домакините, само че тези въпреки всичко резервираха преднината си и реализираха нещо, което не можеха да си показват през октомври, когато бяха над зоната на изпадащите единствено поради повече маркирани голове от останалите отбори. В оня миг бирмингамци бяха спечелили единствено два от първите си 11 мача в Премиър лийг.

Carlsberg " Домът на Феновете " е новата секция на Sportal.bg за игри. С регистрацията си Вие ще можете да персонализирате Вашето наличие и да участвате в нашите игри за страхотни награди.