Асът на Реал Мадрид Кристиано Роналдо се разписа два пъти

...

Роналдо премина границата от 300 гола в Ла Лига

Асът на Реал Мадрид Кристиано Роналдо се разписа два пъти за успеха на Реал Мадрид с 3:1 над Хетафе пред 55 000 фенове на "Сантяго Бернабеу" в дуел от 27-и кръг на Примера дивисион. Португалецът стана вторият състезател с повече от 300 гола в Ла Лига.

Неговите попадения към този момент са 301, а тези на огромния му съперник Лео Меси - 372. Португалецът мина границата от 300 гола в 286 мача, до момента в който Меси бе сторил това в 334 срещи.

Гарет Бейл откри резултата в дуела с Хетафе в средата на първото полувреме, а в края му Роналдо удвои преднината. Нападателят вкара втория си гол в дуела в 78-ата минута. Реал заема трето място в класирането с 12 точки по-малко от водача Барселона, който през днешния ден посреща Атлетико Мадрид в дербито на кръга. /БГНЕС
Източник: bgnes.com