Артилеристите започнаха доста по-уверено спрямо своя противник, а в петата

...

Жота герой за Ливърпул, „червените“ ще спорят за трофей с Челси

" Артилеристите " започнаха много по-уверено по отношение на своя съперник, а в петата минута даже нацелиха гредата на Келехър, откакто удар на Лаказет се отби в напречната греда на мърсисайдци.
Първоначалният напън на лондончани се поукроти, като даже последователно Ливърпул стартира да задържа по-трайно топката на " Емиратс ". В 15-ата гостите осъществиха попадение, откакто Фабиньо стреля мощно с глава след ъглов удар, а Матип довкара топката във вратата на Рамсдейл, само че бранителят бе в засада и голът бе анулиран.
Пет по-късно обаче гостите към този момент поведоха в резултата. Александър-Арнолд се спусна отдясно към средата на терена и подаде вляво за Диого Жота. Нападателят на Ливърпул отстрани с едно придвижване Томиасу, който даже опита да го фаулира, след което последва относително слаб удар по земя, само че Рамсдейл беше застанал неприятно от вратарска позиция и разреши ударът на португалеца да стане голов - 0:1.

Малко преди да бе минал половин час игра в Лондон Мартинели финтира в наказателното поле на Ливърпул Ван Дайк и се озова на чиста позиция за изстрел, само че с елегантен шпагат Фабиньо спря сънародника му, който можеше да изравни резултата.
В добавеното време на първата част Локонга с тялото си блокира тежък удар, насочен от Фабиньо.
ВТОРО ПОЛУВРЕМЕ
Със старта на втората част Локонга изведе Лаказет зад защитата на Ливърпул, само че шутът на французина отиде високо над гостуващата врата. В 51-ата минута Жота финтира с лекост вляво Бен Уайт и даде паралелен пас за Кейд Гордън, само че непокритият младок стреля също неопределено - навън.
След съвсем час игра влезлият като запаса Ибрахима Конате стреля мощно с глава от корнер, само че топката се отби в лявата греда на Рамсдейл.
Постепенно интензитетът в северен Лондон се ускори съществено, а след появяването на Минамино защитата на Арсенал трябваше да чисти топката, а в 78-ата минута Диого Жота беше изведен след страховит пас отдясно, а португалецът технично прати топката в лондонската врата - 2:0.
В 90-ата минута пък влезлият като запаса в 74-ата минута за " артилеристите " - Томас Партей, си изкара два жълти картона и бе изпъден от рефера Мартин Аткинсън.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:
АРСЕНАЛ: Аарън Рамсдейл – Такехиро Томиасу, Бенджамин Уайт, Габриел Магаляеш, Киърън Тиърни – Самби Локонга, Мартин Йодегаард, Букайо Сака – Емил Смит Роу, Габриел Мартинели, Александър Лаказет
ЛИВЪРПУЛ: Куивийн Келехър, Трент Александър-Арнолд, Жоел Матип, Върджил ван Дайк, Андрю Робъртсън - Фабиньо, Джордан Хендерсън, Къртис Джоунс - Кейд Гордън, Диого Жота, Роберто Фирмино
ПРЕДИ СРЕЩАТА:
Ливърпул изпусна да бие Арсенал в първата среща на " Анфийлд ", макар че отборът игра над час с човек повече на терена след червен картон на Гранит Джака. Възпитаниците на Юрген Клоп изглеждаха безидейни в офанзива в отсъствието на Мохамед Салах и Садио Мане - нещо, което се промени в последния мач против Брентфорд, извоюван с 3:0.
Арсенал извлече най-хубавия резултат като посетител, а за разлика от Ливърпул, имаше цяла седмица разполагаем за подготовка за реванша, защото нямаше мач от шампионата за изиграване. И в двата лагера има отсъстващи играчи и такива, които са под въпрос. Германецът довечера не може да разчита на Ориги, Тиаго, Филипс, Елиът, Окслейд-Чембърлейн, Салах, Мане и Кейта. Колегата му Микел Артета е без Колашинац, Суареш, Джака, Обамеянг, Елнени, Партей и Пепе.

Източник: sportlive.bg