Арсенал заличи изоставане от два гола и завърши 2:2 срещу

...

Арсенал заличи пасив от 0:2 срещу Челси

Арсенал заличи закъснение от два гола и приключи 2:2 против Челси в дербито на деветия кръг на Висшата лига. Така артилеристите се изравниха с водача в класирането. По-рано през днешния ден първенците надделяха Брайтън с 2:1.

Челси стартира стремително лондонския конфликт и Коул Палмър откри резултата след четвърт час. Той вката от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Уилям Салиба. Михайло Мудрик повиши на 2:0 на старта на второто полувреме с шут от далечно разстояние.

В 77-та минута Деклан Райс се възползва от неточност на вратаря Роберт Санчес и вкара за 1:2. Резервата Леандро Тросар направи 2:2 седем минути по-късно след асистенция на Букайо Сака. Това беше за Арсенал и Белгия този сезон. Така отборът на Микел Артета се избави от първата си загуба през сезона.

Равенството остави Челси на девето място с 12 точки и цели девет пасив от Арсенал.
Източник: flashnews.bg