Арсенал (Тула) и Урал направиха равенство 1:1 в мач от

...

Жоро Костадинов направи дузпа срещу Урал на Хичо

Арсенал (Тула) и Урал направиха тъждество 1:1 в мач от 10-ия кръг на съветското състезание. Българите в двата тима бяха титуляри. Георги Костадинов игра 90 минути за домакините, а Николай Димитров беше заменен малко преди края от Михал Кухарчик.

Срещу обичайно неуместния противник Арсенал стартира с напън, който докара до няколко положения пред вратата на Ярослав Годзюр. Еванс Кангва създаваше най-вече проблеми на отбраната на гостите, а техният пазач избави мощен удар на Александър Ломовицкий. Годзюр обаче нямаше какво да стори в 25-ата минута, когато новото попълнение на " артилеристите " Роберт Бауер с бомбен шут откри резултата.
Урал не насочи нито един прецизен удар до почивката, само че незабавно след нея съумя да изравни. Направи го полякът Рафал Аугустиняк в 48-ата минута след центриране от корнер.

В предни позиции за Арсенал се появи Александру Тудорие, само че румънецът не направи нищо значително. най-хубавата опция за домакините в оставащите минути пропусна Кирил Комбаров.

В 74-ата минута Георги Костадинов игра с ръка в наказателното поле и реферът Виталий Мешков даде дузпа за Урал. Отман Ел Кабир обаче стреля високо над напречната греда.

Равенството остави двата отбора на прилежащи позиции в класирането. Арсенал е 8-и с 14 точки, а със същия актив Урал заема 9-о място.

МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА
СТАТИСТИКА ОТ МАЧА
КЛАСИРАНЕ
ГОЛМАЙСТОРИ
ПРОГРАМА Премиер Лига 10 кръг, неделя 22 септември  Арсенал Тула 1:1краен резулат  Урал