Арсенал се върна на върха във Висшата лига, след като

...

С два гола в продължението "Арсенал" взе ценна победа

Арсенал " се върна на върха във Висшата лига, откакто победи " Астън Вила " с 4:2 като посетител в зрелищен мач. Тимът на Микел Артета стигна до триумфа с два гола в продълженията.

До почивката " Астън Вила " водеше с 2:1, само че " артилеристите " вкараха три през втората част.

Оли Уоткинс откри за домакините в петата минута, само че Букайо Сака изравни в 16-ата с красиво осъществяване. Фелипе Коутиньо вкара за повторно за " Вила " в 31-ата. След паузата Александър Зинченко беше прецизен в 61-ата.

Най-интересно стана в продължението, в което " Арсенал " стигна до два гола. Бившият вратар на отбора Емилиано Мартинес си вкара автогол в третата минута на добавеното време. В осмата пък Габриел Мартинели оформи крайния резултат.

По този метод " Арсенал " спря и серията си от три мача без победа. Съставът има три точки повече от " Манчестър сити ", който играе по-късно.

Източник: dnevnik.bg