Ариана Кузманова спечели бронзов медал в скока на дължина на

...

Ариана Кузманова взе бронза в скока на дължина, Денис Димитров отново е шампион в спринта

Ариана Кузманова завоюва бронзов орден в скока на дължина на 53-то републиканското състезание по лека атлетика на закрито. 17-годишната националка от Монтана, която се състезава за Семеен кодекс "Светла Димитрова ", се пребори за място на почетната стълбичка с достижение от 5.62 м. Титлата в дисциплината завоюва Милена Миткова (СК "Галакси ") с персонален връх от 6.41 м. На второ място се класира Симона Симеонова ( "Дунав ") с 5.68 м.
Още един ученик на Семеен кодекс "Атлет " /Монтана/ се открои на шампионата в столичната зала „ Асикс Арена”, някогашна „ Фестивална”. Шампион в спринта на 60 метра стана Денис Димитров. Състезаващият се за "Берое " /Стара Загора/ спортист пресечи финалната линия с достижение от 6.77 сек. Това е най-хубав резултата за сезона за 23-годишният национал и трета поредна за него купа в дисциплината. Негови подгласници станаха Петър Пеев - 6.92 сек и Георги Ганчев - 7.00 сек.
Източник: bulnews.bg