АРДА записа победа с 1:0 над Берое, в последната си

...

Арда завърши сезона с победа

АРДА записа победа с 1:0 над Берое, в последната си среща за футболното състезание на efbetЛИГА играна на АРЕНА АРДА.

Отборът бе управителен от Емил Кременлиев, защото новият старши треньор Александър Тунчев ще поеме тима за идващото състезание. Той изгледа срещата от ложите на стадиона в компанията на цялото управление на ПФК АРДА.

Срещата стартира на високи обороти и единствено за няколко минути двете единайсеторки си размениха по няколко рискови офанзиви. Все отново в 10-ата минута Светослав Ковачев пое топката на границата на наказателното поле, излъга един състезател и с доста прецизен удар прати топката неспасяемо в мрежата на Ганев. Малко по-късно Васил Симеонов се намеси добре и резервира вратата си суха. В 24-ата минута още веднъж той се оказа последната бариера пред нападател на старозагорци. До края на полувремето не се стигна до по-опасни положения и то приключи с резултат 1:0 за АРДА.

Втората част стартира с рисков удар с глава на Милен Стоев, само че топката мина над напречната греда. В 65-ата минута Ковачев направи няколко сполучливи финта, подаде към Коконов, само че капитанът на АРДА си поведе мощно топката, която бе избита от Ганев. В 73-ата минута Симеонов сподели добър инстикт и удпя да избие топката в ъглов удар. След неговото осъществяване обаче основният арбитър сподели мястото за осъществяване на 11-сет метров углавен удар за нарушаване на Петко Ганев. Зад топката застана Мечев, който обаче нацели наречната греда и резултатът остана неизменен. В 84-ата минута Тетах съумя да открадне топкта на центъра, направи много бърз спринт с топката, само че ударът против Ганев бе неакуратен. Така срещата приключи без второ попадение, а АРДА записа следващ триумф против Берое.

В крайното класиране АРДА заема 10 място с 35точки. Отборът ще бъде пуснат в отмора до 6 юни, когато новият ментор Александър Тунчев ще събере играчите за първа подготовка.
Източник: novinata.bg