Аполон (Лимасол) се добра само до равенство 1:1 в дербито

...

Аполон и Арис не излъчиха победител в битката за Лимасол, Илиев остана на пейката

Аполон (Лимасол) се добра единствено до тъждество 1:1 в дербито против локалния си противник Арис (Лимасол). Участие в срещата не взе българинът Илиан Илиев-младши, който изгледа мача от аварийна пейка.

Арис пръв взе преднина в мача с попадение от дузпа на Матия Шполярич в 19-ата минута. Аполон обаче съумя да стигне до равенството посредством Ервин Онженда в 25-ата минута, като този резултат се резервира до края на мача.

Интересното е, че това бе шесто следващо тъждество в шампионата за Апоел и общо 7-и мач без победа. Въпреки това възпитаниците на Александър Цорингер не престават да водят в класирането с 50 точки. Арис е на 2-ата позиция с 44 точки в актива си.