Анет Контавейт (Естония) спечели турнира от ниво 500 на Женската

...

Контавейт триумфира на турнира в Санкт Петербург

Анет Контавейт (Естония) завоюва шампионата от равнище 500 на Женската тенис асоциация в Санкт Петербург (Русия) с награден фонд 703 хиляди $, като във финала победи гъркинята Мария Сакари с 5:7, 7:6 (4), 7:5.

Финалната среща опълчи номер 2 в схемата на шампионата и лидерката Сакари. Двете имат една среща преди този край и това е в Острава през 2021 година, когато Контавейт още веднъж победи, само че тогава с 6:2, 7:5.

26-годишната Контавейт, която e на 9-о място в Световната класация, се нуждаеше от три часа, с цел да завоюва шампионата. Първият сет мина за 49 минути, а идващите два продължиха над час всеки.

Първата част потегли ослепително за естонката, която проби за 4:2 дръпна, след което поведе с 5:2 при свое подаване. От този миг до края на частта обаче Сакари завоюва пет следващи гейма и взе задатък от 7:5.

Сакари вървеше към победа след задатък пот 3:1 във втория сет, само че пробив в шестия гейм изравни резултата и прати частта в тайбрек. Там Контавейт завоюва от втората опция.

И в третия сет Сакари поведе, пробивайки за 2:0 след мъчно извоювано първо подаване в мача. Четвъртфиналистката от Откритото състезание на Австралия от 2020-а година направи два пробива, обърна на 6:5 в своя изгода и осъществя първата си точка за мача.

Естонката Анет Контавейт завоюва шампионата по тенис за дами в Санкт Петербург с награден фонд 703 хиляди $, откакто на финала се наложи над гъркинята Мария Сакари с 5:7, 7:6 (4), 7:5.

Финалната среща опълчи номер 2 в схемата на шампионата и лидерката Сакари. Двете имат една среща преди днешния ден на край на шампионат и това е в Острава през 2021-а година, когато Контавейт още веднъж победи, само че тогава с 6:2, 7:5.

Източник: bnr.bg