Александър Везенков и съотборниците му от Олимпиакос записаха нов успех

...

Везенков със 17 точки при победа на Олимпиакос в баскетболната Евролига

Александър Везенков и съотборниците му от Олимпиакос записаха нов триумф в Евролигата, този път като посетител на Байерн (Мюнхен) с 98:88 (28:29, 22:24, 23:16, 25:19) в среща от 28-ия кръг на постоянния сезон.

Везенков още веднъж бе измежду най-полезните състезатели в състава на Йоргос Барцокас. 26-годишното крило приключи дуела със 17 точки, 5 битки и 2 асистенции за близо 33 минути на паркета като титуляр.

Гръцкият отбор стигна до триумфа след по-добро второ полувреме.

Тайлър Дорси вкара 25 точки за триумфа, Хасан Мартин добави 14.

Огъстин Рубит беше най-хубав за Байерн Мюнхен с 18 точки и 5 битки, Владимир Лучич записа 15 точки и 8 битки.

Олимпиакос към този момент е с баланс от 16 победи и 9 загуби и заема четвърто място в класирането. Следващата седмица Александър Везенков и съотборниците му гостуват на другия немски представител в конкуренцията - АЛБА Берлин.

В друга среща от шампионата Панатинайкос (Гърция) загуби семейството си на Милан със 75:76 (19:14, 17:26, 15:23, 24:13).

Двубоят се реши след трагичен край. 25 секунди преди сирената Неманя Недович изравни за 75:75, а по-късно Кайл Хайнс вкара углавен удар и донесе триумфа на гостите.

Малкълм Дилейни се отличи с 15 точки и 6 битки за Армани Милано, а Кайл Хайнс добави 13 точки и 10 битки.

Неманя Недович беше най-резултатен за Панатинайкос с 19 точки и 5 асистенции.

Италианците са с баланс от 18-8 и са трети в класирането, до момента в който гърците са със 7 триумфа и 19 провали и са 16-и.
Източник: bnr.bg