Александър Николов и тимът на Кучине Лубе (Чивитанова) постигнаха десета

...

Алекс Николов спечели дербито с Матей Казийски в италианската Суперлига

Александър Николов и отборът на Кучине Лубе (Чивитанова) реализираха десета победа в италианската Суперлига. Воденият от Джанлоренцо Бленджини отбор надви над Алианц (Милано) с 3:2 (25:19, 27:25, 22:25, 15:25, 15:12) в мач от 15-и кръг, изигран в " Еуросуоле Форум ".

Алекс Николов бе титуляр в три от петте гейма и записа 4 точки на сметката си (1 ас). Най-резултатен за Лубе бе Адис Лагумджия с 21 точки (1 ас), 17 точки добави Бартелеми Шинениезе (2 аса, 2 блокади). С 13 точки завърши Матия Ботоло (3 блокади).

Матей Казийски бе втори по ефикасност за отбора от Милано, като се разписа с 14 точки (4 аса, 1 блокада). 19 точки осъществя Юки Ишикава (2 аса, 1 блокада), с 13 точки приключи Фере Режер, а с 11 завърши Агустин Лосер (1 ас, 4 блокади).

Лубе е четвърти в класирането в италианската Суперлига с 27 точки (10 победи, 5 загуби), Милано е пети с 26 точки (8 победи, 7 загуби).

В идващия кръг Лубе излиза против Фармиталия Катания и Якопо Масари, на 24 януари (сряда). Милано среща Итас Трентино (Тренто).