Алберт Рамос Виньолас спечели тенис турнира в Кордоба, Аржентина, на

...

Испански ветерен спечели титлата в Кордоба

Алберт Рамос Виньолас завоюва тенис шампионата в Кордоба, Аржентина, на клей, който беше от категория АТР 250.

Испанският левичар направи поврат против чилийската сензация Алехандро Табило и го победи след 4:6, 6:3, 6:4 след два часа и 41 минути игра.

34-годишният Рамос сподели невероятна воля на финала и завоюва, макар че изоставаше със сет и пробив. В третата час той губеше с 1:4, само че завоюва пет следващи гейма, с цел да вдигне четвъртата си купа.

„ Беше необикновено да печеля трофей още веднъж! Почти бях изгубил мача, само че някак си съумях да се върна в мача. Няма по какъв начин да бъда по-щастлив “, разяснява испанецът при награждаването.

Той игра край и предходната година в Кордоба, на загуби от Хуан Мануел Черундоло.
Източник: bnr.bg