Алавес и Валенсия завършиха 1:1 в откриващия мач на 27-ия

...

Алавес и Валенсия си поделиха точките в първия мач на 27-ия кръг на Примера Дивисион

Алавес и Валенсия приключиха 1:1 в откриващия мач на 27-ия кръг на испанската Примера Дивисион.
 Гранада остана на крачка от сензацията против Атлетик, баски край за Купата на Краля!

Победа с 2:1 и триумф за отбора на Диего Мартинес

Гостите откриха в 34-ата минута посредством Дани Парехо и дълго време преобладаваха на терена.

И когато вторият гол за " прилепите " висеше на косъм Едгар Мендес с удар, при който топката тупна в земята и влезе в мрежата за 1:1.

В последната минута на постоянното време Диахаби блокира с шпагат топка, която можеше да влезе във вратата на гостите.

Когато изтичаше добавеното време гостите желаеха дузпа за игра с ръка, само че ВАР пощади тима на Алавес.

ал

С този резултат Валенсия остана на седмо място с 42 точки и губи движение в борбата за зона Шампионска лига.

Алавес затвърждава положителното си показване и с 32 точки разделя 12-о място с другия отбор от Валенсия - Леванте.