Ал-Насър победи Ал-Раид с 3:1 в мач от Саудитската професионална

...

Кристиано Роналдо отново се разписа при шампионатна победа на Ал-Насър

Ал-Насър победи Ал-Раид с 3:1 в мач от Саудитската професионална лига. Звездата на спечелилите Кристиано Роналдо бе прецизен, с цел да способства за триумфа.

Първата по-опасна обстановка в дуела бе на сметката на домакините на стадион " Крал Абдула " в Бурайда. Изстрел на Яхя Сунбул срещна лявата греда.

В добавеното време на първото полувреме възпитаниците на Луиш Кастро откриха резултата. Садио Мане насочи компактен удар по земя за 1:0. Минута по-късно Бандер Уаеши получи пряк червен картон, откакто повали на земята голмайстора на гостите, който се измъкна зад отбраната и се озова самичък против вратаря.

След почивката Андерсон Талиска удвои задатъка на отбора си с мощен шут отвън наказателното поле.

Кристиано Роналдо направи преднината класическа в 78-ата минута. Португалецът промуши топката през краката на неприятелски бранител и се разписа след изстрел с левия крайник.

Играчите на Игор Йовичевич стигнаха до почетно попадение. Те получиха дузпа след нарушаване на Абдулалех Ал Амри. Мохамед Фузаир оформи крайния резултат.

В продължението на втората част Роналдо наново изпрати топката в противниковата врата, само че попадението му бе анулирано заради засада.

Ал-Насър заема 6-ата позиция в класирането с актив от 12 точки. Ал-Раид е 15-и в подреждането с 4 пункта.