Академик Пловдив победи Черно море Тича като гост във Варна

...

Черно море Тича загуби у дома от Академик

Академик Пловдив победи Черно море Тича като посетител във Варна с 83:65. Пловдивчани за първи път от началото на сезона бяха в цялостен състав с всички налични баскетболисти.

Основно успеха бе изкована в първото полувреме, най-много във втория интервал, в който гостите натрупаха задатък.

Академик завоюва първата четвърт с 22:19, а втората завърши след безапелационното 24:13 за момчетата на Йордан Янков. В третата четвърт Академик още веднъж съумя да усили задатъка си с точка - 17:16, а последната четвърт завърши след 20:17 за пловдивчани.

Най-резултатни за пловдивчани станаха Васил Бачев и Тони Гуджино с по 15 точки, а Робъртс Фрейманис добави 13.  С 12 точки се отличи Неманя Бешович.

За Черно море най-резултатен бе Цветомир Куртев със 17 точки.

Следващият мач на Академик е на 29 януари - домакинство на Ямбол. На 2 февруари „ моряците “ одобряват Балкан.
Източник: petel.bg