Ахмат записа четвърта поредна победа в Премиер лигата на Русия.

...

Светльо Ковачев и Ахмат удариха кандидат за шампион на Русия

Ахмат записа четвърта поредна победа в Премиер лигата на Русия. Този път отборът от Грозни надделя с 1:0 като посетител Краснодар. Българският национал Светослав Ковачев беше титуляр за отбора на Магомед Адиев, който към този момент е десети в класирането, откакто в един миг беше покрай зоната на изпадащите.

Ковачев игра до 72-ата минута, когато отстъпи мястото си на Камило. Единствения гол вкара Мохамед Конате при започване на второто полувреме. Нападателят от Буркина Фасо се разписа от близко и към този момент има девет гола през сезона.

Загубата пристигна в доста несъответствуващ миг за Краснодар. „ Биковете “ могат да съжаляват за многото пропуски, най-много на Джон Кордоба, и остават на върха с 50 точки, колкото има и Зенит, само че питерци са с мач по-малко. В неделя грандът от Санкт Петербург гостува на Факел Воронеж в опит да се върне към успехите след провалите от Рубин и Динамо Москва. Динамовци също са в борбата за купата, като през днешния ден одобряват последния Сочи.