Адриан Андреев се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис

...

Адриан Андреев победи Юго Гастон и се класира за 1/4-финалите на турнира в Шчечин

Адриан Андреев се класира за четвъртфиналите на шампионата по тенис на клей от сериите " Чалънджър " в Шчечин (Полша) с награден фонд 145 000 евро.

Българинът в профил във втория кръг седмия подложен Юго Гастон (Франция) след поврат с 2:6, 7:5, 6:4. Двубоят продължи два часа и 49 минути, като бе пресечен за малко поради дъжд при резултат 2:1 в интерес на Андреев в третия сет.

В спор за влизане в топ 4 на шампионата българският тенисист ще се изправи против четвъртия в схемата Александър Шевченко от Русия, който заема 86-о място в ранглистата.

Юго Гастон, 87-и в света, бе безапелационен на старта против Адриан Андреев и завоюва първата част с 6:2.

Андреев реализира пробив за преднина от 4:2 във втория сет, само че загуби подаването си в идващия гейм и разреши французинът отново да съкрати дистанцията. С втория си пробив в сета българинът стигна до 7:5 и изравни резултата.

В третата част заемащият 186-а позиция в международната класация българин натрупа задатък от 4:1, позволи равнене при 4:4, само че завоюва идващите два гейма, затваряйки сполучливо срещата при първия си мачбол.