19-годишната полякиня Ига Швьонтек постигна най-големия успех в кариерата си,

...

Ига Швьонтек разгроми фаворитката Симона Халеп

19-годишната полякиня Ига Швьонтек реализира най-големия триумф в кариерата си, класирайки се за 1/4-финал на " Ролан Гарос ".

Швьонтек разгроми огромната любимка за купата Симона Халеп с 6-1, 6-2 единствено за 1 час и 9 минути. Водачката в схемата Халеп имаше изгубени единствено 12 гейма от три мача, само че през днешния ден беше надиграна по всички индикатори.

Румънката беше пробита 4 пъти, като избави още 10 брейкбола. Сервисът на полякинята нито за миг не беше подложен под напън. Ига завоюва 34 точки, когато подава и загуби единствено 10 точки в 8 гейма на сервис.

Полякинята играеше доста мощно и контролираше играта с брутални удари против пъшкащата румънка. Халеп сподели класата си единствено в няколко разигравания във втория сет, само че явно през днешния ден тя нямаше ден.
 Снимка 499076
Източник:

Полякинята победи поредно миналогодишната финалистка Маркета Вондрошова (Чехия), майсторката на двойки Су-Уей Хсиех (Кит. Тайпе) и възвръщащата си формата атрактивна канадка Южени Бушар.

Съперничка на Швьонтек на четвъртфинала ще бъде победителката от дуела италианската квалификантка Мартина Тревизан, която също изненадващо се наложи над нидерландката Кики Бертенс с 6-4, 6-4.

Другите осминафинали през днешния ден са: Надя Подорска (Аржентина) - Барбора Крайчикова (Чехия) и Елина Свитолина (Украйна) - Каролин Гарсия (Франция).