Англия разби с 5:0 Андора на Уембли и има нужда

...

Англия громи с 5:0 на Уембли

Англия разби с 5:0 Андора на " Уембли " и има нужда само от точка в гостуването си на Сан Марино в последния кръг, за да си гарантира автоматично класиране за Мондиал 2022. " Трите лъва " унищожиха своя съперник само за едно полувреме след хеттрик на Хари Кейн, който изпревари Уейн Рууни по голове за Англия в официални мачове, и попадения на Хари Магуайър и Джордан Хендерсън. Така Англия запази аванса си от три точки пред Полша, докато Албания загуби всички шансове за второто място, тъй като вече е на пет точки зад " Дружина полска ".
Снимка: БГНЕС  Англия громи с 5:0 на
" Трите лъва " буквално разнищиха своя съперник само за 45 минути. Хари Магуайър откри резултата в деветата минута, когато засече с глава центриране на Рийс Джеймс от фал. Още девет минути след това Хари Кейн откри голова си сметка. Джордан Хендерсън направи двойно с Фоудън, след което центрира към нападателя на Тотнъм, който стреля с глава покрай Стракоша. В 28-ата минута Хендерсън добави гол към асистенцията си. Този път Кейн му върна жеста с голово подаване. Капитанът на Ливърпул завърши технично в ъгъла за 3:0.
В 33-тата минута Кейн отбеляза второто си попадение тази вечер. Стърлинг го намери с много добър пас отляво, след което Кейн напредна и от малък ъгъл прати топката до далечната греда. Това бе негов гол №38 за Англия в официални мачове, като по този начин той изпревари с едно попадение Уейн Рууни. Иначе легендата на Манчестър Юнайтед има все още с девет гола повече от Кейн, ако се вземат предвид всички попадения с националната фланелка.

В добавеното време на първата част Кейн оформи своя хеттрик със страхотен гол със задна ножица след центриране на Фоудън от корнер.

След почивката " трите лъва " очаквано намалиха темпото. Стърлинг и Рийс Джеймс все пак пропуснаха добри възможности да направят победата на Англия още по-гръмка.

Източник: fakti.bg