1:1 завършиха Дунав (Русе) и гостуващия му Септември (Тервел) в

...

Дунав и Септември не се победиха

1:1 приключиха Дунав (Русе) и гостуващия му Септември (Тервел) в дербито на 19-ия кръг на Североизточната Трета лига. Стана извънредно натоварен дуел, като и двата тима заложиха на офанзивата. Домакините повече натискаха, само че по този начин и не стигнаха до попадение от игрова обстановка. Секунди след почивката Александър Кирилов беше фаулиран от тервелския капитан Младен Димитров и съдията отсъди дузпа, с реализирането на която Йордан Димитров откри резултата. Гостите имаха искания, че русенската офанзива е почнала с нарушаване против Димитър Василев. „ Драконите “ продължиха да връхлитат от всички страни, само че … В 70-ата минута тервелци разиграха бърза офанзива. Тодор Вълканов подаде на Пламен Панайотов, а той трансферира топката на дузпата, където настана блъсканица и Димитър Михалев изравни. Секунди преди края влезлия като запаса за Септември Умут Руфи налъга противници и шутира, русенския пазач мазета и падна на тревата. Той обаче не разреши топката да влезе в мрежата му и след добавката на Денис Кадир, избивайки с крайник.
 Дунав чака солидна поддръжка от почитателите си в дербито със Септември (Тервел) Дунав чака солидна поддръжка от почитателите си в дербито със Септември (Тервел)