Горили с АК-47 ли спряха варненските власти за незаконния град
Звучи неуместно в 21 век в страна от НАТО и Европейски Съюз няколко здрави младежи да плашат държавния уред
Председателят на Националната асоциация на строителните бизнесмени Георги Шопов взе отношение по ефектен въпрос в " Референдум " по Българска национална телевизия.
Темата бе така наречен незаконен град край Варна, а питането на водещата е обвързвано със спекулации, че там частни охранители са пазили входа, не допускайки представители на българските управляващи.
Според някои мълви става въпрос за здрави млади мъже с автомати " Калашников ".
" Какво значи да дойдат контролните органи да ревизират по какъв начин вървят нещата на избраното място, на което се работи и някакви здрави момчета да им кажат " махайте се отсам няма да проверявате " и те да се извърнат и да си тръгнат. Това ли се случва ", попита водещата.
" Процедурата е ясна. Общински чиновници отиват и след това споделят, че не са създали инспекция, тъй като частна охранителна компания не ги е пуснала. Значи това го няма и в Колумбия. Значи ние сме девалвирали като публично схващане и действие на обществото. Извън съответния проблем ", безапелационен е Шопов.
Казусът с " противозаконния град " демонстрира куп недъзи на актуалното ни общество. Припомняме, че в него жители от Украйна и България се снабдиха с жилища с нотариални актове, плащаха ток и вода, само че в последна сметка се оказва, че документите е подправена. Ако постройките бъдат изравнени със земята, ще последва групов иск, съгласно думи на притежатели, а вероятността българските данъкоплатци да платят сметката е голяма. Ще има ли влезнали в пандиза забъркани лица, следва да се разбере, мнозина не са оптимисти.
Председателят на Националната асоциация на строителните бизнесмени Георги Шопов взе отношение по ефектен въпрос в " Референдум " по Българска национална телевизия.
Темата бе така наречен незаконен град край Варна, а питането на водещата е обвързвано със спекулации, че там частни охранители са пазили входа, не допускайки представители на българските управляващи.
Според някои мълви става въпрос за здрави млади мъже с автомати " Калашников ".
" Какво значи да дойдат контролните органи да ревизират по какъв начин вървят нещата на избраното място, на което се работи и някакви здрави момчета да им кажат " махайте се отсам няма да проверявате " и те да се извърнат и да си тръгнат. Това ли се случва ", попита водещата.
" Процедурата е ясна. Общински чиновници отиват и след това споделят, че не са създали инспекция, тъй като частна охранителна компания не ги е пуснала. Значи това го няма и в Колумбия. Значи ние сме девалвирали като публично схващане и действие на обществото. Извън съответния проблем ", безапелационен е Шопов.
Казусът с " противозаконния град " демонстрира куп недъзи на актуалното ни общество. Припомняме, че в него жители от Украйна и България се снабдиха с жилища с нотариални актове, плащаха ток и вода, само че в последна сметка се оказва, че документите е подправена. Ако постройките бъдат изравнени със земята, ще последва групов иск, съгласно думи на притежатели, а вероятността българските данъкоплатци да платят сметката е голяма. Ще има ли влезнали в пандиза забъркани лица, следва да се разбере, мнозина не са оптимисти.
Източник: flagman.bg
КОМЕНТАРИ




