Звездният Милан започна с успех участието си в тазгодишното издание

...

Звездният Милан не впечатли на старта в Лига Европа

Звездният Милан стартира с триумф присъединяване си в тазгодишното издание на Лига Европа. " Росонерите " се постановиха с 1:0 като посетител на Университатя (Крайова) в среща от 3-ия квалификационен кръг на конкуренцията.

Единственият гол в мача падна в 44-ата минута и бе дело на едно от летните попълнения Рикардо Родригес.

За домакините пък като титуляри започнаха Христо Златински и Радослав Димитров. Първият престоя на терена през целия мач, до момента в който бранителят бе сменен малко преди края. От звездната лятна селекция на италианците измежду титулярите започнаха голмайсторът Родригес, Франк Кеси и Матео Мусакио. След почивката като запаса се появи Андре Силва.

През първата част играта беше относително равностойна, като и двата отбора имаха положителни шансове за гол. Такъв падна малко преди почивката, когато Родригес бе прецизен след ужасно осъществяване на директен свободен удар.

Второто полувреме не предложи доста страсти на феновете, които по този начин и не съумяха да видят втори гол.

Реваншът сред двата отбора е след седмица на " Сан Сиро ".

Университатя - Милан 0:1
0:1 Родригес (44)

Университатя: Каланчя, Димитров, Спахия, Келич, Бричяг, Златински, Густаво, Митрица, Роси, Банку, Балуца

Милан: Донарума, Абате, Мусакио, Сапата, Родригес, Кеси, Монтоливо, Бонавентура, Наинг, Борини, Кутроне
Източник: blitz.bg