Звездата на получи първия червен картон в кариерата си с

...

Меси с първи червен картон с екипа на Барселона

Звездата на получи първия червен картон в кариерата си с екипа на каталунците. Това се случи във финала за Куперкупата на Испания против. Барса загуби дуела с трагично с 2:3 след продължения, а в самия завършек на срещата аржентинецът изпусна нервите си и удари с ръка в лицето. Първоначално съдията не видя тази обстановка, само че по-късно прегледа с ВАР какво се случи и без да се замисля извади пряк червен картон на Меси.

Това бе първият червен картон за 33-годишния нападател с екипа на Барса. Преди това Меси бе записал 753 мача за клуба без да бъде изпъден нито един път.

Lionel Messi straight red card against Athletic Bilbao 120+1'
— noobfcb (@noob_fcb)
Това обаче не е първият червен картон въобще в кариерата на Меси. Той е бил гонен два пъти с екипа на националния тим на Аржентина. В първия случай Лео бе изпъден още в дебюта си за гаучосите, откакто получи червен картон минути откакто се появи в игра като запаса. Другият му червен картон бе в мача за четвъртото място на Копа Америка през 2019 година.