Звездата на Наполи Виктор Осимен преподписа договора си с клуба

...

Осимен преподписа с Наполи и беше изгонен

Звездата на Наполи Виктор Осимен преподписа контракта си с клуба до 2026 година Това оповестиха публично южняците нощес.. Увеличена е и клаузата за освобождението му – на 125 млн. евро.

25-годишният Осимен пристигна от Лил против 75 млн. евро през 2020 година През предишния сезон той изведе Наполи до купата с 26 гола. Така той стана първият африканец взел наградата за най-резултатен футболист в Серия А.

През този сезон и нападателят и. И те бяха подчератани при загубата с 0:2 от Рома нощес. С триумфа Рома събра 28 точки и изпревари Наполи на шестото място във краткотрайното класиране. Тимът от Неапол има 27 точки и е на седма позиция.

И двете попадения паднаха през второто полувреме. Освен това през него гостите получиха два червени картона. Лоренцо Пелегрини даде преднина от 1:0 за Рома в 76-ата минута на срещата, единствено пет откакто влезе в игра от аварийна пейка. В шестата минута на добавеното време Ромелу Лукаку оформи крайното 2:0 след контраофанзива.

Първият изпъден от Наполи беше Матео Политано в 66-ата минута за нарушаване против Залевски. В 86-ата минута и Осимен получи червен картон. Иначе още през първото полувреме реферът раздаде шест жълти картони, в това число на двамата треньори.
Източник: flashnews.bg